Balloon Festival Krzyżowa

Lecieć balonem aż do nieba… No tak się nie da, ale lot na niższej wysokości również dostarcza niesamowitych wrażeń. Warto chociaż raz w życiu polecieć balonem, aby doświadczyć niezwykłego uczucia latania.

Co prawda w tym roku Ballon Festival Krzyżowa 2016 już się odbył, jednak duże zainteresowanie na pewno zachęci organizatorów do ponownego utworzenia wydarzenia, a wtedy po prostu trzeba skorzystać z nadarzającej się okazji. Turyści rezerwujący noclegi w Krzyżowej mieli możliwość zobaczenia nad głowami wielu barwnych kul. 26 kolorowych i pięknych balonów ogrzanych gorącym powietrzem wzniosło się w niebo razem z ich właścicielami pochodzącymi z Francji, Czech, Litwy, USA, Niemiec i Polski. Frajdę z festiwalu mieli nie tylko zawodnicy, ale także turyści, którzy mogli oglądać przeprowadzone zawody i uczestniczyć w zabawie zorganizowanej dla publiczności. Była to już druga edycja Balloon Festival Krzyżowa, więc swoją obecnością zaszczycili ją utytułowani piloci z różnych stron świata. Zmagania zawodników zostały przygotowane w Krzyżowej, Dzierżoniowie i Wałbrzychu, a piloci mieli za zadanie przelecieć także nad zamkiem Książ.

Dlaczego na organizatora festiwalu wybrano wioskę Krzyżowa? Otóż miejsce jest idealne do latania, ponieważ nie istnieją tu ograniczenia w przestrzeni powietrznej, które mogłyby uszkodzić balony. Ponadto wzięto również pod uwagę kwestie organizacyjne i to, że w zespole pałacowym w Krzyżowej znajduje się świetna baza noclegowa dla załóg i turystów, a także duży parking samochodowy i miejsce do startów oraz pokazów balonów. Zaletą małej miejscowości jest to, że wszystko co jest potrzebne uczestnikom wydarzenia znajduje się w bliskiej odległości od siebie, a jedynym mankamentem jest konieczność tankowania gazu w Świdnicy. Festiwal balonowy jest niezwykłym wydarzeniem, na które ściągają ludzie z wielu zakątków Polski i Europy. Organizując tego typu zjazd pasjonatów, Krzyżowa okazała się nie tylko wspaniałą miejscowością wypoczynkową, lecz także idealnym miejscem zlotów balonowych. Jeżeli tylko organizatorzy zechcą zorganizować kolejną edycję festiwalu, warto wsiąść w samochód i przyjechać tutaj na długi weekend. W końcu takie festiwale nie zdarzają się codziennie i nie w każdej miejscowości można je zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>