Dla naukowca, podróżnika i historyka – Bydgoszcz

Przenosimy się z ostatniej wycieczki ze słonecznego Międzywodzia [o czym pisaliśmy ➔tutaj] do nieco innej, równie ciekawej lokalizacji. Bydgoszcz to miejscowość różnorodna, zarówno sportowcy, artyści, studenci i amatorzy przyrody znajdą tu swoje miejsce. To też znany ośrodek przemysłu i biznesu, który z każdym rokiem się rozwija. Baza noclegowa [więcej:➔Meteor] jest rozlokowana głównie wokół Starego Rynku, co dla większości podróżnych jest bardzo wygodne. Dla szukających ciszy i spokoju także znajdzie się odpowiedni hotel, na przykład w Myślęcinku, czyli Leśnym Parku Kultury. Bydgoszcz to oferta wielu ciekawych hoteli, zróżnicowanych pod kątem standardu.

Miasto doceniane jest głównie przez zagranicznych turystów i studentów, zatem języki obce na bydgoskich ulicach to codzienność. W Bydgoszczy studiuje ponad 35 tysięcy osób. Duża część z innych państw. Do dyspozycji mają bowiem uniwersytet humanistyczny, techniczny, muzyczny, a nawet medyczny oraz wiele prywatnych uczelni wyższych.

Historia widoczna jest w wielu obiektach, niemal na każdej ulicy. Szczególnie polecane są okolice Starego Rynku, gdzie na ulicy Długiej podziwiać możemy zabytkowe kamienice oraz aleje sławnych bydgoszczan. Jest tu również pomnik, upamiętniający ofiary drugiej wojny światowej, poległe podczas obrony kościoła, który znajdował się na samym placu głównym. Podczas budowy nowej restauracji odkryto fundamenty i poczyniono przygotowania, aby odsłonić to niecodzienne zjawisko pod przeszkloną podłogą. Przy zbiegu ulicy Jezuickiej i Starego Rynku znajduje się Fara, czyli najpiękniejszy kościół, jaki możemy sobie wyobrazić. Znany szerszemu gronu jako kościół Św. Marcina i Mikołaja, pochodzi z XV wieku. Fara sąsiaduje także z Wyspą Młyńską [informacje ➔Wikipedia], która jest kolejnym punktem na mapie miejsc, które trzeba zobaczyć. Naturalnie uformowana wyspa to miejsce, gdzie możemy dobrze zjeść, wypocząć przy szumie wody wpadającej z młynówki do Brdy czy wybrać się na rejs ze znajdującej się tu mariny. Obok jest też Opera Nova, która wspaniale prezentuje się zwłaszcza nocą.

Nie zapominajmy o Myślęcinku, w którym możemy spróbować swoich sił podczas jazdy konnej lub uprawiać wakeboard. To leśny park kultury i wypoczynku, w którym możemy odwiedzić zoo, ogród botaniczny lub wynająć pokój w znajdującym się tu pałacu. Bydgoszcz to miasto, w którym wielość atrakcji może przyprawić nas o zawrót głowy. Jedna wizyta z pewnością nie wystarczy na zapoznanie się ze wszystkimi. Z pewnością jednak piękno i interesujące fakty sprawią, że zauroczymy się tym miejscem i z chęcią powrócimy.

3 przemyślenia nt. „Dla naukowca, podróżnika i historyka – Bydgoszcz

  1. Nie byłem nigdy w Bydgoszczy, nie bardzo interesuję się też historią, więc nie wiem, czy to miasto dla mnie.

  2. Bydgoszcz to piękne miasto. Ma wiele atrakcyjnych miejsc i dużo fajnych i tanich noclegów (na studencką kieszeń).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>