Dlaczego warto odwiedzić Bolesławiec?

Bolesławiec jest miastem położonym w województwie dolnośląskim, przez większość osób kojarzonym przede wszystkim z wyrobami ceramicznymi. Oczywiście takie skojarzenie jest słuszne, warto jednak poznać również inne atrakcje tego urokliwego miejsca, bowiem zachwycą one nawet najbardziej wymagających turystów.

Atrakcje turystyczne w Bolesławcu

Miejscem, do którego powinien się najpierw skierować każdy turysta jest bolesławiecki rynek. W jego centralnej części stoi ratusz, do którego warto wstąpić, by podziwiać salę, której sklepienia pochodzą z XVI wieku. Zabudowa rynku również jest zabytkowa, niektóre kamienice, które go otaczają pochodzą jeszcze z XV wieku. Istotnym punktem na mapie każdej osoby odwiedzającej Bolesławiec powinno być Muzeum Ceramiki. Mieści się ono w budynku, który przylega do murów obronnych miasta. Muzeum zostało otwarte na początku XX wieku, jednakże z przyczyn technicznych szybko je zamknięto. Muzeum ponownie zostało udostępnione dla zwiedzających dopiero w 1967 roku, jednakże od tej pory działa bez zarzutu. Odwiedzający je ludzie mogą podziwiać obiekty ceramiczne – najstarsze z nich pochodzą jeszcze z czasów średniowiecza.

Ważnym miejscem jest most kolejowy, który jest najdłuższym tego typu obiektem na terenie całej Polski. Wiadukt ma długość blisko 500 metrów, natomiast jego przęsła mają wysokość około 26 m. Most powstał w XIX wieku, ze względu na długość wygląda niezwykle efektownie, jednakże warto pokusić się o spacer w godzinach wieczornych, kiedy obiekt jest podświetlony i wygląda naprawdę imponująco. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić goszcząc w Bolesławcu jest Piwnica Paryska. To miejsce, gdzie można choć przez chwilę poczuć się jak w stolicy Francji, a to za sprawą klimatycznego wystroju oraz dań typowych dla kuchni francuskiej. W tym miejscu nawet osoby doceniające tylko najbardziej wytrawne wina, znajdą trunki, które przypadną im do gustu.

Noclegi w Bolesławcu

Osoby mające ochotę na spędzenie kilku dni w tym pięknym mieście powinny zadbać o znalezienie komfortowej bazy noclegowej. W Bolesławcu na turystów czekają hotele, ale także pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne czy klasyczne prywatne kwatery. Ceny za jedną noc uzależnione są od standardu i lokalizacji obiektu, jednakże zaczynają się od około 25 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>