Jarosławiec – malownicza nadmorska wioska

Wiele osób docenia możliwość wypoczynku nad morzem. Jedną z miejscowości na polskim wybrzeżu, którą naprawdę warto odwiedzić jest Jarosławiec, położony nieopodal Darłowa. To nieduża miejscowość, jednak jej historia sięga aż XV wieku. W Jarosławcu nie będą się nudzić zarówno osoby lubiące zażywanie morskich kąpieli, jak również te preferujące inną formę wypoczynku – na przykład zwiedzanie interesujących miejsc, czy odbywanie wycieczek pieszych i rowerowych. Dokąd warto się wybrać?

Plaża – miejsce oblegane przez wczasowiczów przede wszystkim w okresie wakacyjnym. Jarosławiec może poszczycić się różnorodnymi plażami, ponieważ na miejscu można wypoczywać na plaży piaszczystej lub kamienistej. Przy każdej z nich wytyczone zostało kąpielisko, które w sezonie letnim jest strzeżone przez doświadczonych ratowników. Co ważne, woda w Jarosławcu jest czysta – zostało to docenione w 2012 roku, kiedy to miejscowość otrzymała „Błękitną Flagę”.

Przystań rybacka – miejsce, które wzbudza duże zainteresowanie turystów. Nie każdy wie, że niegdyś Jarosławiec był typową wioską rybacką, a tradycja jest podtrzymywana do dzisiaj. Właśnie dlatego podczas spaceru do przystani można zobaczyć wiele kolorowych kutrów oraz typowy sprzęt rybacki.

Latarnia Morska – jeden z ważniejszych obiektów w miejscowości. Jego historia sięga początku XIX wieku. Wówczas powstała wieża z czerwonej cegły. Jej wysokości to 33 m. W sezonie wakacyjnym turyści mają możliwość zwiedzenia latarni, z której chętnie korzystają, dzięki czemu mogą obejrzeć panoramę Jarosławca roztaczającą się ze szczytu wieży.

Muzeum Bursztynu – miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak również ich rodzicom. Powstało w 2014 roku i od tej pory jest chętnie odwiedzane przez turystów. Podczas zwiedzania można poznać historię bursztynnictwa oraz podziwiać te piękne kamienie.

Jak widać w Jarosławcu nie brakuje miejsc, które naprawdę warto odwiedzić. Zanim jednak zdecyduje się na przyjazd do tej nadmorskiej miejscowości dobrze znaleźć zakwaterowanie [meteor-turystyka.pl/noclegi,jaroslawiec,0.html]. W Jarosławcu nie można narzekać na małą bazę noclegową, ponieważ działa tam wiele obiektów oferujących pokoje na wynajem. Są wśród nich między innymi ośrodki wczasowe, pensjonaty, wille, a także domki letniskowe. Jeśli chodzi o ceny noclegów w Jarosławcu można znaleźć kwatery nawet za 20 złotych za jedną noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>