Krynica latem i zimą

Krynica jest bez wątpienia jednym z najbardziej urokliwych miast południowej Polski. To piękne uzdrowisko przyciąga latem i zimą, a ta destynacja urlopowa ma swoich zwolenników nie tylko wśród kuracjuszy doceniających niezwykłe właściwości lecznicze tutejszych wód mineralnych, lecz również wśród miłośników pieszych wędrówek i cudownych krajobrazów. Miejscowość może poszczycić się położeniem w pięknym rejonie kraju, dlatego posiada dogodne warunki do aktywnego uprawiania turystyki. Amatorzy odkrywania nowych szlaków mogą skorzystać z wielu tras widokowych wytyczonych przez najpiękniejsze zakątki okolicy. Najbardziej znanym celem pieszych wycieczek jest Jaworzyna Krynicka, najwyższy szczyt w całym Paśmie. Miejsce słynie jako doskonały punkt widokowy, z którego rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama na malowniczy Beskid. Szlaki prowadzące na Jaworzynę nie wymagają dużego wysiłku fizycznego, dlatego w trasę można zabrać dzieci. Na szczycie znajduje się schronisko PTTK, w którym zmęczeni drogą turyści mogą odpocząć i zregenerować siły przed dalszą drogą. Istnieje również możliwość zakupu ciepłej przekąski oraz napoju. Na grzbiecie góry zbiegają się najważniejsze trasy oznakowane przez PTTK oraz ścieżki przeznaczone do turystyki rowerowej. Odkrywanie piękna Krynicy i okolic z perspektywy dwóch kółek jest ciekawą alternatywą dla wycieczek pieszych, gdyż oba rodzaje szlaków są świetnie przygotowane, a widoki zachwycają każdego miłośnika gór.

Warto zaznaczyć, że Jaworzyna Krynicka .. {https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaworzyna_Krynicka} jest miejscem atrakcyjnym nie tylko w sezonie letnim. To właśnie tutaj funkcjonuje bowiem jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zimą szczyt zamienią się w prawdziwą krainę białego szaleństwa, a narciarze mogą szusować na doskonale przygotowanych stokach wyposażonych w sztuczne naśnieżanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można korzystać ze stacji również wtedy, gdy grubość pokrywy śnieżnej nie pozwalałaby na jazdę. Dużym plusem jest także oświetlenie działające po zmroku. Ze stoku można więc korzystać do późnych godzin nocnych, a wyśmienita zabawa nie zakończy się po zachodzie słońca. Na przyjeżdżających czekają liczne ośrodki wczasowe, które oferują noclegi w konkurencyjnych cenach >>{http://meteor-turystyka.pl/noclegi,krynica-zdroj,0.html}. Krynica jest miastem atrakcyjnym turystycznie zarówno latem, jak i zimą. Nic dziwnego, gdyż posiada niepowtarzalne walory krajobrazowe i uzdrowiskowe. Warto odwiedzić tą miejscowość o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>