Łukęcin to synonim dobrego urlopu

Łukęcin to bez wątpienia bardzo spokojna i niezwykle zaciszna miejscowość nadmorska położona w województwie zachodniopomorskim, mniej więcej pośrodku pomiędzy Dziwnówkiem [https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziwn%C3%B3wek] a Pobierowem. Największą atrakcją uroczego Łukęcina jest z pewnością niesamowita bliskość morza oraz niesłychanie piękna i czysta plaża, która w odróżnieniu od innych miejscowości w tej samej gminie posiada romantyczny, urwisty klifowy brzeg, szczególnie pięknie prezentujący się podczas wschodu i zachodu słońca, a także podczas sztormu.

Niemal każdą niezabudowaną powierzchnię tej małej miejscowości wypełnia obsadzony sosnami iglasty las, który dzięki bliskości naszego polskiego morza i dużych ilości jodu w powietrzu wytwarza bardzo charakterystyczny i specyficzny mikroklimat, który świetnie wpływa na układ oddechowy i na układ krążenia w naszym organizmie. Ten niezwykły i unikalny na skalę europejską mikroklimat dla turystów jest źródłem relaksu i regeneracji zmęczonego cywilizacją umysłu. Dzięki tym wszystkim czynnikom Łukęcin jest bardzo chętnie i często odwiedzany przez letników zarówno w sezonie, jak i poza nim. Do tego dochodzi świetna baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne.

To maleńkie kąpielisko morskie jest niesłychanie ładnie położone w pasie wąskiego przymorskiego iglastego lasu. Taka lokalizacja i niezwykłe otoczenie Łukęcina daje motywację i mobilizuje do bardzo aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i długich, romantycznych spacerów brzegiem morza. Nie ulega wątpliwości, że Łukęcin to idealne miejsce dla każdego, kto poszukuje spokojnego i urokliwego miejsca na weekendowy odpoczynek lub na dłuższe wczasy z rodziną.

Miejscowość ta pomimo niewielkich rozmiarów dysponuje kilkoma bardzo dużymi ośrodkami wypoczynkowymi, kilkoma dobrze utrzymanymi polami kempingowymi oraz polami namiotowymi. Noclegi [www.meteor-turystyka.pl/noclegi,lukecin,0.html] można tu znaleźć na każdą kieszeń. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą bez problemu skorzystać między innymi z zadbanego pola golfowego "Golf and Relax", które jest usytuowane tuż przy drodze między dwoma miejscowościami, Dziwnówkiem a Łukęcinem. Do dyspozycji gości znajduje się między innymi pole z dziewięcioma dołkami, osiemnaście torów do mini golfa oraz wypożyczalnia profesjonalnego sprzętu do gry. Dla miłośników tego sportu każdego roku są tam organizowane również kursy gry w golfa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>