Okolice Gąsek – wycieczki krótsze i dłuższe

Jeśli myślimy o wczasach nad morzem, to powinniśmy poważnie zastanowić się nad Gąskami jako miejscem spędzenia naszego urlopu. Ta miejscowość co roku chętnie wybierana jest przez turystów i nic dziwnego, bo atrakcji tutaj nie brakuje, a warunki naturalne również są doskonałe.

Jednym z większych atutów miejscowości jest jej kategoria noclegowa, która jest zróżnicowana, a w dużej mierze dostępna przez cały rok (Gąski – pokoje i noclegi). Znaleźć tu można pola namiotowe, jak i prywatne kwatery, pensjonaty czy ośrodki wczasowe. Gąski (informacje – więcej szczegółów) oferują także pokoje w Pałacu Morskim – zabytku z XIX stulecia, który obecnie, oprócz funkcji hotelowych, mieści także salę konferencyjną oraz restaurację z kawiarnią. Całość jest otoczona przez piękny park, co sprawia, że miejsce chętnie odwiedzane jest przez turystów podróżujących wzdłuż wybrzeża.

Drugą atrakcją w miejscowości jest zabytkowa Latarnia Morska, również z XIX wieku. Jej wysokość to ponad 50 metrów, co sprawia, że jest to druga pod względem wysokości konstrukcja w Polsce. Przy niej znajdują się także punkty gastronomiczne oraz stragany z pamiątkami.

Największą atrakcją jest jednak tutejsza plaża. Jest bardzo szeroka i piaszczysta, a woda w okolicy ciepła i nadająca się do uprawiania wielu sportów wodnych. Jednak miło czas spędzić można także na rowerze, zwiedzając okoliczne lasy i pola lub podróżując Szlakiem Nadmorskim.

Jeśli zobaczyliśmy już wszystkie ciekawe miejsca w Gąskach, to możemy wybrać się na dalszą wycieczkę – pieszą lub samochodową. W okolicy warto odwiedzić np. Chłopy, gdzie znajdują się zabytkowe chaty rybackie, a dodatkowo działa przystań, więc mamy okazję spróbować świeżej ryby.

Przed Chłopami trafimy na Sarbinowo, kolejną miejscowość turystyczną w tych stronach, gdzie jednak warto się zatrzymać także ze względu na tutejszy zabytkowy kościół. W przypadku dłuższych wycieczek możemy odwiedzić Mielno oraz Unieście, z piękną nadmorską promenadą. Okolica zachęca do wzięcia udziału w rejsie wycieczkowym po Jeziorze Jamno.

Gąski oferują znacznie więcej – w sąsiedztwie położone są także Ustronie Morskie, Sianożęty, Bagicz czy Kołobrzeg, gdzie atrakcji jest co niemiara. Każdy więc znajdzie tutaj coś dla siebie i nic dziwnego, że tyle osób chwali te rejony i wraca tu każdego lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>