Trasy turystyczne dla aktywnych – Wiżajny

Niektóre osoby po prostu uwielbiają spędzać swój wolny czas w sposób aktywny. Dlatego, jeśli tylko ktoś bardzo będzie chciał w czasie swojego urlopu poszukać miejsca, w którym na pewno nie będzie narzekać na nudę, to już w pierwszej kolejności warto zarezerwować noclegi we wsi Wiżajny. Tutaj w końcu nie brakuje miejsc, które można z powodzeniem zobaczyć z perspektywy szlaku turystycznego. Szczególnie, że tutejsza propozycja noclegowa (Wiżajny – portal meteor) bardzo mocno propaguje zdrowy tryb życia.

W takim razie nie musimy się nastawiać, że pierwszy szlak turystyczny, nieważne czy pieszy, czy rowerowy, znajdziemy wiele kilometrów od Wiżajn. Ponieważ już pierwsza ścieżka rowerowa, która oznakowana jest kolorem czerwonym, wiedzie wokół Jeziora Wiżajny. Trasa rozciąga się na długości niespełna 13 kilometrów. Jednak wiedzie przez takie miejsca jak Burniszki, Stankuny, Wiłkupie, jak i również Wiżajny.

Druga trasa rowerowa o kolorze żółtym, a także długości około 16 kilometrów wiedzie przez Góry Sudawskie (więcej – dodatkowe informacje). Tym razem mamy do czynienia z całkiem sporymi wzniesieniami o wysokości nawet 250 metrów nad poziomem morza. W związku z tym trzeba wykazać się już sporą kondycją, żeby przejechać tę trasę. Można jednak mieć pewność, że jest to jeden z najciekawszych szlaków turystycznych, który zalicza się do Wiżajn.

W Wiżajnach, jak i również okolicach, nie brakuje także ciekawych szlaków pieszych. Nie są one zbyt długie, ale za to przebiegają przez bardzo ciekawe okolice. Chociażby pierwszym z nich jest trasa prowadząca wokół jeziora Jaczno. Turyści mają okazję minąć aż 13 przystanków informacyjnych. Ponadto jezioro uchodzi za najciekawsze i najładniejsze, znajdujące się na terenie całej Suwalszczyzny. Tutaj do takich cennych uroków wymienia się między innymi wiszące torfowiska, jak i również możliwość wejścia na stromą skarpę.

Kolejny szlak turystyczny o kolorze czarnym łączy ze sobą Wiżajny oraz Smolnik. Dzięki temu mamy okazję, by zobaczyć leśne jeziora Czarne i Białe. Ponadto jest to niesamowita okazja do tego, żeby zapoznać się z tutejszym, dość wysoczyznowym terenem.

Jak widać takich szlaków jest sporo, a jeszcze nie wszystkie zostały wymienione. Każda z tras wiedzie przez najciekawsze zakątki, jakie można wymienić w całej okolicy. Dzięki temu można jeszcze lepiej zapoznać się z całym regionem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>